logo

صمیم پاکان نامی

تشریفات مجالس عروسی چیست؟

ما در این مقاله به توضیحاتی درباره ی تشریفات مجالس عروسی پرداخته ایم مقاله را بخوانید.

ما در این مقاله تلاش برآن داریم تا درباره ی اینکه تشریفات مجالس عروسی چیست مطالبی را ارائه نماییم بنابراین در ادامه ی مقاله همراه ما باشید.

تشریفات مجالس عروسی چیست؟

دین اسلام به ازدواج و پیوند زناشویی اهمیت بسیار زیادی داده است و در این باره احادیث و روایت های بسیاری وجود دارد.

همانگونه که می دانید مزاسم ازدواح در هر کشوری و در هر شهر و روستایی آداب و رسوم و قواعد خاصی دارد که از زمان های گذشته نسل به نسل منتقل شده است.از پدربزرگ و مادر بزرگ هایمان شنیده ایم که مراسم ازدواج در گذشته بسیار ساده برگزار می شده است ولی در دنیای امروز چشم و هم چشم هایی زیادی وجود دارد و با مراسم های کنونی بسیار متفاوت می باشد.

تشریفات مجالس چیست؟

به موسسه ای که  کلیه ی امور برگزاری مجالس را برعهده می گیرد و آن را به بهترین و زیباترین نحو ممکن برگزار می کند تشریفات مجالس گفته می شود.

به آیتم هایی که در یک مراسم عروسی به منظور زیبایی و نظم بیشتر مراسم به کار گرفته می شود تشریفات عروسی گفته می شود.

در این جا تشریفات به معنای تجملات و خرج هزینه های زیاد و هنگفت نمی باشد بلکه تشریفات مجالس معنایی بیشتر و عمیق تر از تجمل گرایی دارد.به لحاظ لغوی تشریفات به معنای آداب و رسوم مراسم اعم از عروسی و تولد می باشد.

وظایف تشریفات مجالس عروسی چیست؟

  1. اولین کاری که موسسه های تشریفاتی باید انجام بدهند ارزیابی و بررسی سلیقه های عروس و داماد ها می باشد. آن ها با بررسی و ارزیابی سلیقه و اندازه ی بودجه ای که آن ها در نظر گرفته اند بهترین و با صرفه ترین گزینه ها را به آن ها پیشنهاد می دهند.
  2. انتخاب نمودن یک سالن پذیرایی اولین امری است که باید موسسه های تشریفات مجالس و عروسی برای آن اقدام کنند.آنان با ارزیابی و بررسی اندازه ی بودجه،تعداد میهمانانی که دعوت شده اند،سلیقه ی میزبان،نوع مجلس و شیوه ی برگزاری مراسم بهترین گزینه ای که با اهداف مراسم همخوانی دارد را پیشنهاد می دهند.
  3. تزیین اتاق عقد،مدیریت،گل آرایی ماشین عروس از دیگر وظایفی است که موسسه های تشریفاتی مستزم هستند آن را انجام بدهند توجه داشته باشید که همه ی این موارد براساس و مطابق سلیقه های میزبان انجام می گردد.
  4. انتخاب و معرفی گروه موسیقی که حرفه ای و کار بلد باشد از وظایف دیگری می باشد که گروه تشریفات باید به عروس و داماد معرفی کنند.این گزینه هم مثل موارد دیگر با توجه به سلیقه،بودجه،اعتقادات و سن عروس و داماد معرفی می شود.
  5. انتخاب نمودن یگ گروه فیلمبرداری خبره و کارآمد از موارد دیگری می باشد که برای بیشتر عروس و دامادها اهمیت فراوانی دارد.در این مورد هم برروی کمک موسسه های تشریفات می توانید حساب کنید.آن ها با عنایت به بودجه و سلیقه ی شما گزینه ی مناسبی را پیشنهاد می دهند.انتخاب نمودن یک آتلیه و جایگاه زیبا و معرفی آن به عروس وداماد از وظایف دیگر گروه تشریفات می باشد.
  6. مورد دیگری که می توان ار گروه تشریفات انتظار داشت معرفی قنادی های حرفه ای به عروس و دامادها جهت تهیه ی کیک و شیرینی عروسی می باشد.
  7. از دیگر وظایفی که برعهده ی خدمات مجالس است کترینگ می باشد.این موسسه ها وظیفه دارند همه ی خدماتی که به میوه،شیرینی،نوشیدنی و سرو غذاو....مروبط می باشد را به بهترین شکل ممکن تدارک ببینند.استفاده نمودن از ظرف و ظروف مناسب و شیک،رومیزهای قسنگ و تمیز از دیگر نکته هایی می باشد که باید به آن توجه زیادی داشت.

در صورت مواجه شدن با هر سوال و مسئله ای می توانید با شماره تلفن های شرکت صمیم پاکان نامی تماس بگیرید.

کلیه امور مجالس خود را به ما بسپارید.

با مجموعه در تماس باشید

02634207377

09354404849

09916276797

02634607581

info@samim-pakan.com