logo

صمیم پاکان نامی

خدمات عمومی و سرایداری در کرج

ما در این مقاله مطالبی در مورد خدمات عمومی و سرایداری در کرج و هم چنین خدمات نظافتی و نگهباتی در کرج ارائه نموده ایم مقاله را بخوانید.

خدمات عمومی و سرایداری در کرج – خدمات نگهبانی و نظافتی در کرج

یکی از مشاغل مهم در ساختمان ها و مجتمع های بزرگ سرایداری می باشد.در دنیای امروز بیشتر ساختمان ها و آپارتمان ها سرایدار استخدام می کنند و وظایف سرایدار را در ساختمان برعهده دارد.اشخاص بسیار زیادی که می خواهند واحدی را در یک ساختمان و مجتمع مسکونی خریداری یا اجاره کنند وجود سرایدار اهمیت زیادی دارد و ترجیح می دهند واحدی که خریداری و اجاره می کنند سرایدار داشته باشد و وجود سرایدار در ساختمان امروزه امری مهم محسوب شده است بنابراین شرکت صمیم پاکان نامی که خود ارائه دهنده ی خدماتی اعم از خدمات عمومی و سرایداری در کرج و خدمات نگهبانی و نظافتی در کرج می باشد در این مقاله به مطالبی در این خصوص خواهد پرداخت.

یک سرایدار فعالیت های گوناگون و مختلفی را انجام می دهد که سبب راحتی زندگی اشخاصی که در ساختمان زندگی می کنند می شود و سبب می گردد که آن ها نگرانی و دغدغه انجام کارهای ساختمان و فعالیت های گوناگون آن را نداشته باشند. ممکن است که شما درباره ی وظایف سرایدار و قوانین سرایداری اطلاعاتی نداشته باشید تا انتهای مقاله همراه ما باشید و در صورت مواجه شدن با هر سوال و مسئله ای می توانید با شرکت ما تماس حاصل نمایید و اطلاعات لازم در این زمینه را کسب کنید.

سرایدار کیست؟

سرایدار شخصی می باشد که مکلف است در یک ساختمان یا یک مجتمع اعم از تجاری و مسکونی وظایف و فعالیت های مرتبطی که به آن ساختمان مربوط می شود را انجام بدهد.

در حقیقت سرایدار به عنوان نماینده اشخاصی که در یک ساختمان ساکن می باشد را دارد و در بردارنده وظایفی اعم از نظافت،حفاظت ساختمان،بررسی تأسیسات و لوازم و وسایل، جلوگیری از خرابی و آسیب و سرقت و خسارت به ساختمان در همه ساعات شبانه روز را برعهده دارد.

وظایف سرایدار چیست؟

1.سرایدار بایستی در محافظت ساختمان و واحدها تلاش نماید و از آن ها مراقبت نماید.

2.به هنگام استخدام سرایدار بایستی به او یادآور شدکه کارهای نظافت ساختمان را انجام بدهد.

3.نظافت راهروها و پله‌ها،لابی،پارکینگ،آسانسور،پشت بام،محوطه بیرونی ساختمان و کلیه مشاعات عمومی ساختمان از وظایف سرایدار است که باید در قرارداد سرایداری هم ذکر شود.

4.در فصل‌های سرد و هنگام بارش برف سرایدار وظیفه برف روبی حیاط،راه عبوری،در صورت نیاز پارکینگ و محوطه بیرونی ساختمان را نیز برعهده دارد.

5.سرایدار باید از باغچه‌ها و فضای سبز ساختمان مراقبت کند و هم چنین آن ها را به صورت روزانه و منظم آبیاری کند.

6.سرایدار نباید خسارت به ساختمان وارد شود و سرایدار وظیفه دارد از آسانسور،تاسیسات گرمایشی و برقی و تجهیزات ساختمان و …محافظت کند تا هزینه اضافی برای ساختمان وجود نداشته باشد.

7.علاوه بر سرایدار،امکان دارد هر ساختمان مدیر هم داشته باشد که در این حالت سرایدار باید به حرف‌ها مدیر هم گوش دهد و کارهایی که وی می‌گوید را به بهترین شکل ممکن انجام دهد.

8.شستن دیوارهای داخلی ساختمان از وظایف سرایدار است که باید حداقل سالی یک بار و نزدیک سال نو انجام شود.

9.لبه‌ی دیوارهای دور حیاط و پنجره‌ها و شیشه باید تمیز و شسته شوند و گرد و خاک نداشته باشند.

10.شارژهای ساختمان و هم چنین سایر هزینه‌های جاری باید با هماهنگی مدیر ساختمان جمع آوری شوند.

11.سرایدار باید هر روز به موتورخانه و سایر تجهیزات و تاسیسات مجتمع سر بزند و آن ها را بررسی کند.

12.در صورتی که در هر بخش ساختمان مشکلی وجود داشته باشد باید به مدیر اطلاع داده شود تا مدیر بتواند در زمان مشخص شده به رفع آن بپردازد.

13.سرایدار باید چراغ های سردر ورودی‌ها و پارکینگ را هنگام تاریک شدن هوا روشن کند و هم چنین هنگام روشن شدن هوا خاموش کند.

14.سرایدار باید مقررات و قوانین را در نظر داشته باشد و از انجام دادن هر کاری که خلاف قوانین است خودداری کند.

15.در صورتی که وسیله‌ای از ساختمان خارج می‌شود آن را چک کند و اجازه ندهد که واحدهای بدهکار اثاثیه خود را خارج کنند و حتماً با مدیر در ارتباط باشد.

16.از دیگر وظایف سرایدار می‌توان به روغنکاری درب‌ها،تعویض لامپ‌های سوخته و محکم کردن پیچ‌های دستگیره‌ها و قفل‌ها و …اشاره کرد.

17.سرایدار لازم است از پشت بام بازدید کند و در صورتی که کولرهای واحدها در آنجا قرار داشته باشند، آن ها را بررسی کند که نشت آب نداشته باشند و صدمه‌ای به ساختمان وارد نشود.

18.در صورتی که فردی برای دیدن یکی از ساکنین مراجعه کند ابتدا باید با سرایدار هماهنگ شود و سرایدار هم آن را به اطلاع ساکنین می‌رساند. همچنین اگر مراجعان عمومي مانند پستچي،ماموران برق،گاز،آب و …بیایند،سرايدار باید شخصاً جلوي در حاضر شود و به مراجعه‌کننده پاسخ دهد.

از اینکه تا انتهای مقاله ما را همراهی نمودید صمیمانه سپاسگزاریم.

با مجموعه در تماس باشید

02634207377

09354404849

09916276797

02634607581

info@samim-pakan.com