logo

صمیم پاکان نامی

فینگرفود در طالقان

فینگرفود در طالقان

فینگرفود ها معنی های مختلفی اعم از غذای انگشتی،لقمه های کوچک،غذای لقمه ای و.....دارند که در دنیای امروز در جشن ها،مهمانی ها،عروسی ها،و......بسیار مشاهده می شوند که ما در این مقاله می خواهیم درباره ی فینگرفود در طالقان مطالبی را ارائه نماییم شایان ذکر است که شرکت صمیم پاکان نامی آماده ارائه کليه خدمات تشريفات مجالس .تعیین تم تولد وگل ارایی.بادکنک آرایی و جشن تعیین جنسیت و صفر تا صد مجالس عروسی....فرستادن آشپز و کمک آشپر همراه با پرسنل جهت پذیرایی و سرو غذا و زيباسازي شهري، تعمير و نگهداري، ارائه خدمات عمومي وسرایداری و نگهبانی و نظافتي اعم از نظافت اماکن و معابر عمومي و خصوصي مجتمع هاي تجاري اداري مسکوني، اجراي کليه المانهاي شهري، رنگ آميزي، جدول کشي، آذين بندي، اجرا و نگهداري فضاي سبز، امور باغباني، خريد و فروش و صادرات و واردات کليه کالاهاي مجاز بازرگاني – اخذ و اعطاي نمايندگي از شرکت و موسسات داخلي و خارجي – اخذ وام و تسهيلات ريالي و ارزي و گشايش اعتبارات اسنادي (ال سي) براي شرکت از کليه بانکها و موسسات مالي و اعتباري دولتي و خصوصي و اجراي کليه امور مجاز مرتبط با موضوع شرکت و مطابق با قانون تجارت در روند توسعه می باشد لذا می توانید کلیه ی امور خود را به شرکت ما بسپارید.

فینگر فود در طالقان

به هرنوع غذایی که بتوان بدون کارد و چنگال و یا قاشق و چنگال میل نمود فینگرفود نام دارد بدون شک تا اکنون طعم فینگرفود را چشید اید و می دانید که فینگرفود غذای لذیذی است.اشخاص بسیاری بر این باورند که فینگرفود غذای جدیدی می باشد ولی این گونه نیست و فینگرفودها هم در گذشته به صورت نان و پنیر و سبزی، نان و پنیر و گوجه، انواع کوکوها و .... وجود داشت که امروزه به صورت فینگرفود سرو می شود.

دو نکته ی مهم وجود دارد و نخست این می باشد که خلاقیتی که در غذاهای ایرانی وجود دارد و اضافه شدن انواع دیگری از غذاهای کشورهای دیگر و چیده شدن آن ها کنارهم فینگرفود ها را در طبقه ی پرطرفدارترین غذاها قرار داده است.

تنوع فینگرفودها به اندازه ای می باشد که رده بندی آن ها سخت و دشوار است.یکی از رایج ترین و متداول ترین رده ها به صورت ذیل می باشد
1.فینگرفودهای گرم: که مطلوب است در همان محل آماده که اعم از کباب مغولی،روماکی،کنتاکی،اسپایسی تایلندی و...می باشد.
2.فینگرفودهای سرد: که در یخچال نگه داری می شوند و برای مهمانی های کوچک تهیه می شوند. اعم از تارت الویه، کاناپ کوکو،والوان و....
3.فینگرفود دریایی: این نوع فینگرفود از انواع سوشی، ماهی، میگو و ... تهیه می شود.این نوع غذاها سلیقه ای است ولی طرفداران بسیاری دارد.

این موضوع که برای چه مراسمی از کدام نوع فینگرفود استفاده نماییم امری مهم و با اهمیت می باشد.در نهایت برای این موضوع محدودیت خاصی وجود ندارد.بیشتر برای مهمانی هایی که امکان تهیه فینگرفود گرم وجود ندارد از فینگرفود سرد استفاده می شود.شایان ذکر است که در کشورهای غربی ازفینگر فود به عنوان پیش غذا استفاده می شود.در کشورهای غربی فینگرفودها در عروسی ها، جشن ها، تولدها و نامزدی ها از طرفداران بسیاری برخوردارند.

از اینکه تا انتهای مقاله ما را همراهی نمودید صمیمانه سپاسگزاریم.

با مجموعه در تماس باشید

02634207377

09354404849

09916276797

02634607581

info@samim-pakan.com