logo

صمیم پاکان نامی

فینگرفود در محمدشهر

فینگرفود در محمدشهر

در زمان های گذشته غذاهای کمتری در بین مردم رایج و متداول بوده است و تنوع غذایی آنچنانی وجود نداشت.ولی در سال های اخیر در شهر های مختلف و برسر سفره های مردم،جشن ها،مهمانی ها،مجالس و مراسم غذاهای مختلف و جدیدی وجود داردکه ما بر دراین مقاله تلاش بر آن داریم تا درباره ی فینگرفود در محمدشهر مطالبی را ارائه نماییم تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

فینگر فود در محمدشهر

به هر نوع مواد خوراکی که به راحتی با دست خورده می‌شوند خوراک انگشتی و فینگرفود گفته می شود. در زبان ما فینگرفود به غذاهای لقمه ای گفته می شود که می توان آن ها بدون نیاز داشتن به قاشق و چنگال میل کرد.فینگرفودها لقمه های کوچکی می باشند که هر کدام یک از غذاها ویژگی های منحصر به فردی دارند که قادر می بشند در موقعیت های خاص استفاده شوند.

فینگرفود در هر کشوری مطابق ذائقه ی غذایی مردم آن جا تهیه می شود تنوع غذایی در این غذاها همانند تنوع در غذاهای معمولی می باشد که در جامعه وجود دارد.در سال های اخیر مردم سعی بر آن داشته اند که تنوع غذایی را بالا برند و ازغذاهای کشورهای دیگر هم استعمال نمایند.

فینگرفودها در برابر غذاهای مفصل قرار می‌گیرند که به طور معمول برای خوردن آنها نیاز به استفاده از چاقو، چنگال، قاشق یا انواع کارد و چنگال نمی‌باشد. در برخی از فرهنگ ها خوراکی ها همواره  با دست خورده می شوند به عنوان مثال غذاهای اتیوپی در نان اینجرا پیچیده و خورده می‌شوند. در جنوب آسیا نیز خوردن غذا بیشتر با دست صورت می‌گیرد. بسیاری از غذاهای خیابانی از نوع غذای دستی محسوب می‌شوند.

در دنیای غرب، لقمه دستی اغلب پیش غذا یا غذای اصلی است. قطعات کوچک گوشت، رول سوسیست، سوسیس سیخی، سیخ پنیر و زیتون، پای کیش، سمبوسه، ساندویچ و دیگر مواد غذایی مانند نان پیتا از لقمه‌های دستی هستند برگر، پیتزا، سوسیس، میوه و نان از خوراکهای انگشتی محبوب هستند. دسرها مانند کلوچه، شیرینی و بستنی قیفی یا چوبی هم عمدتاً با دست خورده می‌شوند ولی اغلب به عنوان غذای انگشتی محسوب نمی‌شوند.

در انتها خاطر نشان می شویم که شرکت صمیم پاکان نامی آماده ارائه خدماتی اعم از خدمات تشريفات مجالس .تعیین تم تولد وگل ارایی.بادکنک آرایی و جشن تعیین جنسیت و صفر تا صد مجالس عروسی....فرستادن آشپز و کمک آشپر همراه با پرسنل جهت پذیرایی و سرو غذا و زيباسازي شهري، تعمير و نگهداري، ارائه خدمات عمومي وسرایداری و نگهبانی و نظافتي اعم از نظافت اماکن و معابر عمومي و خصوصي مجتمع هاي تجاري اداري مسکوني، اجراي کليه المانهاي شهري، رنگ آميزي، جدول کشي، آذين بندي، اجرا و نگهداري فضاي سبز، امور باغباني، خريد و فروش و صادرات و واردات کليه کالاهاي مجاز بازرگاني – اخذ و اعطاي نمايندگي از شرکت و موسسات داخلي و خارجي – اخذ وام و تسهيلات ريالي و ارزي و گشايش اعتبارات اسنادي (ال سي) براي شرکت از کليه بانکها و موسسات مالي و اعتباري دولتي و خصوصي و اجراي کليه امور مجاز مرتبط با موضوع شرکت و مطابق با قانون تجارت در روند توسعه برای همشهریان محترم می باشد.

با مجموعه در تماس باشید

02634207377

09354404849

09916276797

02634607581

info@samim-pakan.com